Ako správne nasadiť kondóm?

Pridané: 25.05.2016

Nasadenie kondómu je pre niekoho pársekundová rutina, no pre iného nepríjemnosť, ktorá len predlžuje čas, kým sa konečne dostanete k tomu najlepšiemu. V tomto prípade však platí, že radšej stratiť nejakú minútu so správnym nasadzovaním, akoby neskôr malo prísť k problémom.

 

Najčastejšie chyby pri používaní kondómov sme si prešli v predchádzajúcom článku, a preto sa dnes pozrieme na správny postup pri nasadzovaní kondómu.

 

 

 

1. Kondóm opatrne rozbaľte tak, že obal začnete otvárať na kraji. Obaly kondómov majú po stranách vrúbky pre jednoduché a rýchle otváranie. Netreba Vám teda na to nožnice, ani iné ostré predmety, ktorými by ste kondóm mohli poškodiť. Otváraním naboku zabezpečíte, že nepoškodíte kondóm, ani Vám nevypadne z obalu.

 

 

 

2. Kondóm nasadzujte vždy len na stoporený penis. Dôvod je jednoduchý, ak penis nestojí, môže sa kondóm zošmyknúť.

 

 

 

3. Pre zachovanie maximálnej miery bezpečnosti, začnite nasadzovať kondóm tak, že ho chytíte za špičku. Celý čas teda držte kondóm v hornej časti a druhou rukou ho rolujte dolu po penise. Týmto zabezpečíte, že v špičke nezostane žiaden vzduch. V prípade, že v špičke zostane vzduch, hrozí riziko pretrhnutia kondómu pri styku. Na druhej strane týmto rovnako zabezpečíte priestor pre ejakulát v špičke, ktorá je práve na to určená. Najviac problémov pri nasadzovaní vzniká práve pri tomto bode. Buď v špičke zostane vzduch, alebo je kondóm nasadzovaný „na doraz“ a v špičke nezostane miesto na ejakulát.

 

 

 

4. Kondóm vždy zrolujte celkom dolu. Ak si ho zrolujete len cez žaluď, prípadne do polovice, vystavujete sa veľkému riziku, že pri styku sa Vám kondóm zošmykne a celé používanie kondómu je tak zbytočné.

 

 

5. Kondóm zrolujte dolu hneď po ejakúlácii, kým je penis stále stoporený. Akonáhle penis ochabne, kondóm sa môže zošmyknúť a celý obsah vytiecť.

 

 

 

6. Kondóm zabaľte do servítky a zahoďte do koša. Kondómy sa nemajú splachovať v toalete, ale po použití sa majú zahodiť do koša na odpadky.

 

 

A posledný bod na záver: ak je pre Vás nasadzovanie nudné, zdĺhavé a zbytočne ním iba strácate čas, pred spoločnými hrami, skúste si túto činnosť okoreniť a zapojiť ju do predohry. S nasadzovaním Vám môže pomôcť Vaša partnerka a Vy si tak môžete užívať aj túto fázu spoločných chvíľ.

 

 


Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

K článku neboli pridané žiadne komentáre vložiť nový komentár

Copyright 2015 - 2024 © svetkondomov