Koľko kondómov sa minie na Olympiáde?

Pridané: 04.09.2016

Olympiáda v Riu je už za nami a my môžeme spomínať, ktorý výkon nás najviac prekvapil, alebo potešil.

Všetci si olympiádu spájame hlavne s tými najlepšími športovými výkonmi, ale zamysleli ste sa niekedy nad tým, ako športovci v olympijskej dedine žijú a čo robia, keď práve netrénujú?

 

Jednou zo zaujímavostí je množstvo kondómov, ktoré sa počas olympiády spotrebuje v olympijskej dedine. Na úvod pár faktov: Olympijsky turnaj trval 17 dní a zúčastnilo sa ho približne 11 tisíc športovcov. Koľko kondómov by ste tipovali, že sa počas Olympiády rozdalo?

OH kondomy

 

Nebudeme vás dlho naťahovať - Medzinárodná olympijská komisia rozdistribuovala 350 000 kusov kondómov, 100 000 kondómov pre ženy a 175 000 lubrikantov, čo pri prepočte vychádza 2,5 kondómu na deň na jedného športovca.

 

Možno sa teraz pýtate, čo tam vlastne tí športovci robia? Ako povedala v jednom z rozhovorov americká plavkyňa Summer Sandersová, ktorá na OH v Barcelone získala 2 zlaté medaily, druhé motto olympiády je:


„Čo sa stane v olympijskej dedine, zostane v olympijskej dedine“.

 

Pre porovnanie - na predchádzajúcej Olympiáde v Londýne sa rozdalo 150 000 kondómov. Nárast v Riu je však spôsobený aj zúriacim vírusom Zika v Brazílii.

 

 


Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

K článku neboli pridané žiadne komentáre vložiť nový komentár

Copyright 2015 - 2024 © svetkondomov