Ktorý nelatexový kondóm si vybrať?

Úvod Ktorý nelatexový kondóm si vybrať?

Obľuba nelatexových kondómov stále rastie a preto sa aj my neustále snažíme sortiment kondómov bez latexu rozširovať.

 

V našom sortimente aktuálne nájdete nelatexové kondómy od najznámejších európskych výrobcov ako Durex alebo Pasante. Okrem toho u nás nájdete kondómy od výrobcu, ktorý sa zameriava výlučne na výrobu nelatexových kondómov SKYN, alebo od Japonského výrobcu č. 1 - Okamoto.

 

Sú však medzi nelatexovými kondómami rozdiely, alebo sú všetky vyrobené z jedného materiálu? Na túto informáciu sa Vám pokúsime odpovedať v nasledujúcich riadkoch.

 

Aktuálne sú najrozšírenejšie kondómy bez latexu vyrobené z dvoch materiálov: z polyuretánu, alebo polyizoprénu. Oba druhy kondómov nájdete aj u nás, aký je teda medzi nimi rozdiel?

 

Polyuretánové kondómy


Polyuretánové kondómy poskytujú prirodzený a veľmi príjemný pocit, ktorý sa približuje pokožke viac ako latex. Sú ohromne tenké - len okolo 0,03 mm. Pre porovnanie, táto hodnota je o 70% nižšia ako pri klasických latexových kondómoch. Zároveň je o 40 % nižšia v porovnaní s extra tenkými latexovými kondómami.

 

Polyuretánové kondómy sú jedinečné v prenose tepla, takže pri ich používaní sa Vám bude zdať, že kondóm na sebe vôbec nemáte.

 

Ďalšími pozitívami sú krištáľovo čistá farba a žiaden zápach.

 

Polyuretán je vlastne syntetická forma latexu. Hlavný rozdiel medzi latexom a polyuretánom je, že latex je získavaný z rastlín, zatiaľ čo polyuretán vzniká reakciou polymérov.

 

V porovnaní s latexovými sú však kondómy z polyuretánu drahšie nakoľko výroba je nepomerne nákladnejšia, keďže získať potrebnú hmotu na výrobu latexu zo stromov je jednoduchšie a lacnejšie, ako materiály potrebné na reakciu, pri ktorej vzniká polyuretán.

 

Pri používaní polyuretánových kondómoch však odporúčame použitie lubrikačného gélu, nakoľko tento materiál je menej elastický v porovnaní s latexom.

 

Polyuretánové kondómy u nás: Pasante Sensiva, Okamoto 004,

 

Kondómy z polyizoprénu


Kondómy z polyizoprénu sa objavili na trhu v roku 2008, keď svoje kondómy predstavila značka SKYN. Polyizoprén je vyrábaný podobne ako bežný latex, s tým rozdielom, že je zbavený o všetky prímesy a alergény.

 

V porovnaní s polyuretánom je tento materiál elastickejší a lepšie sa prispôsobí tvarom penisu. Na druhú stranu, keďže sa jedná o materiál takmer totožný s latexom, aj hrúbka má bližšie k latexovým kondómom. Výhodou v porovnaní s polyuretánovými kondómami je však ich cena.

 

Kondómy z polyizoprénu u nás: Durex Real Feel, kondómy SKYN,

 

 

Copyright 2015 - 2024 © svetkondomov