Durex - celosvetová jednotka vo výrobe kondómov

Úvod Naše značky - Durex

 

Postupne Vám na našich stránkach predstavíme výrobcov kondómov, ktoré si u nás môžete zakúpiť. A keď sa povie kondóm, najznámejšou značkou je práve Durex, a práve preto začíname ním.

 

História:

História spoločnosti vyrábajúcej kondómy Durex sa začína písať už v roku 1915, keď L. A. Jackson zakladá spoločnosť London Rubber Company. Táto sa zaoberala predajom dovezených kondómov a holičských potrieb.


Durex factory

Zlom prichádza v roku 1929, keď Spoločnosť registruje vlastnú značku kondómov DUREX.

Tento názov symbolizuje najdôležitejšie vlastnosti kondómov:

DUrability,

Reliability,

EXcellence (pevnosť, spoľahlivosť, znamenitosť).

 

 


Rok na to vyrába prvé kondómy za použitia latexu.


V roku 1953 Durex ako prvý vyvíja a používa elektronické testovanie kondómov, zabezpečujúce maximálnu kvalitu každého jedného kondómu.

 

Zmeny v Spoločnosti prichádzajú v 90-tych rokoch. V roku 1985 sa mení názov spoločnosti z London Rubber Company na London International Group plc. Neskôr v roku 1999 dochádza k splynutiu spoločností London International Group plc. a Seton Scholl Healthcare plc. a vzniká SSL International plc.

 

V roku 1995 sú na svete prvé ochutené a farebné kondómy Durex.

 

Od roku 1998 musia niesť všetky medicínske produkty, vrátane kondómov, predávané na území EÚ, označenie CE (označenie o súlade produktu s požiadavkami technickej harmonizácie Európskej únie). Durex bol prvou značkou kondómov, ktorý tento certifikát získal.                                                         

 

                          V roku 2001 Durex predstavuje Pleasuremax, jediný kondóm prinášajúci potešenie obom milencom.Durex Pleasuremax Vďaka nemu sa Durex stáva prvou značkou kondómov uvádzajúcou na trh vrúbkovaný a bodkovaný kondóm tvarovaný tak, aby maximálne stimuloval oboch partnerov.

Tieto kondómy sa okamžite zaradili medzi najobľúbenejšie na trhu.

 

Tieto kondómy si môžete kúpiť aj u nás.

 

 

 


Tvár lubrikačných gélov sa mení v roku 2003, keď Durex predstavuje rad Play.

Durex play lubricants

 V roku 2010 dochádza k akvizícii spoločnosti SSL International spoločnosťou Reckitt Benckiser. Durex tak odvtedy patrí pod jednu strechu so značkami ako Woolite, Calgon, Finish, Nurofen, Vanish, Dettol, Strepsils a iné.

 

Durex Mutual Pleasure Jedným z posledných míľnikov je rok 2012, keď Durex predstavil kondómy Mutual pleasure, ktoré sú špeciálne vyvinuté pre oboch partnerov tak, že kondóm obsahuje na vnútornej strane benzokaín - látku, ktorá spôsobuje znecitlivenie, pre dlhšiu výdrž partnera a zároveň obsahujú výstupky, pre rýchlejšie uspokojenie partnerky.

 

 Tento bestseller si môžete zakúpiť aj u nás.

 

 

 

 

 

 

 

 

Zaujímavosti

- Durex je číslom 1 na globálnom trhu s kondómami (podiel na trhu vyše 30%)

 

- Medzinárodné štandardy vyžadujú naplniť kondóm pri „teste prasknutia vzduchom“ až 18 litrov vzduchu. Kondóm Durex sa väčšinou roztiahne a udrží až 40 litrov vzduchu, kým praskne.

 

- Všetky typy kondómov sú tiež dermatologicky testované.

 

- Ak jedna vzorka nesplní niektorý z testov, celá séria zhruba 432 000 kondómov neopustí výrobňu.

 

- Durex je lídrom na trhu v približne 40 krajinách. V USA mu patrí 2. miesto, za prvým Trojanom.

 

Zdroje:

durexsk.sk

rb.com

 

Nájdite si ten svoj kondóm od Durexu v našom obchode.

 

 

 

 

 

 

Copyright 2015 - 2024 © svetkondomov